Nagrody

Aktualności

Nagroda na XXIX Targach Bliżej Zdrowia Bliżej Natury
8 marca na XXIX Targach Bliżej Zdrowia Bliżej Natury w KATOWICACH
otrzymalismy za nasze produkty nagrodę główną targów Drzewko Życia
wiecej

 

Nowości

SAMOPSZA

CHARAKTERYSTYKA
-Samopsza charakteryzuje się przeciętnie największym udziałem kwasów nienasyconych, które stanowią ok.83% sumy wszystkich kwasów.
-Samopsza charakteryzuje się bogatszym w porównaniu do pszenicy zwyczajnej i orkiszu składem mikro- i makroelementów, zwłaszcza Mg, Fe, Zn, Mn.
-Samopsza posiada kilkukrotnie wyższą zawartość karotenoidów, w szczególności luteiny i zeaksantyny, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie oka ludzkiego.
-Zawiera bardzo dużo białka, które charakteryzuje się korzystnym składem aminokwasowym dzięki większemu udziałowi aminokwasów egzogennych takich jak fenyloalanina, tyrozyna, metionina oraz izoleucyna.

-Charakteryzuje się doskonałym składem kwasów tłuszczowych, gdyż dominują kwasy C18:2, C18:1 i C 16:0, stanowiące średnio 95% sumy wszystkich kwasów.

-Gliadyny zawarte w glutenie samopszy wykazują niską toksyczność co stwarza potencjalną możliwość
stosowania w diecie osób cierpiących na nietolerancję glutenu.

Kup TERAZ

Nowy punkt sprzedaży: "ZAGRODA u CHMIELA"

Kalinówka 178  21-040 Świdnik

mapka_dojazdu_zenszen_Kalinowka

RZETELNA FIRMA


Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php/p52/lib/php/templates.php) is not within the allowed path(s): (/home/mdcom/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/mdcom/domains/zenszen.com.pl/public_html/templates/siteground-j15-71/index.php on line 54

Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że zahamowanie procesów gnilnych i większa dbałość o kondycję gleby to najważniejsze zadania nowoczesnego rolnictwa.

Dopóki nie zostanie osiągnięty optymalny poziom żyzności gleby i odporności roślin, konieczne będzie wzmacnianie procesów biologicznych zachodzących w glebie.


Złą jakość gleby można i należy zmienić przywracając jej równowagę biologiczną. 

EM NATURALNIE AKTYWNY – środek poprawiający żyzność gleby. Zawiera skoncentrowana dawkę Efektywnych Mikroorganizmów™ i Azotobakter. KORZYŚCI Kup teraz
•Poprawa struktury gleby
•Szybki rozkład resztek pożniwnych, słomy, poplony, obornika itp.
•Hamowanie procesów gnilnych i przenoszenia chorób odglebowych
•Wiązanie wolnego azotu z powietrza
•Intensywny rozwój systemu korzeniowego
•Lepsze przyswajanie nawozów
•Poprawa kondycji i zdrowia roślin
STOSOWANIE
EM Naturalnie Aktywny stosujemy zawsze w rozcieńczeniu z wodą.

GLEBA

Oprysk podczas podorywki, bronowania, orki (uprawek polowych).

ROŚLINY
Oprysk bezpośrednio na rośliny przez cały okres wegetacji.

DAWKOWANIE

40 litrów preparatu w minimum 300 litrach wody na 1 hektar.

NASIONA
Zaprawianie nasion 10% roztworem EM Naturalnie Aktywny.

Badania wskazują, że preparat EM Naturalnie Aktywny stosowany do przedsiewnego traktowania nasion istotnie wpływa na jakość i zdrowotność materiału siewnego roślin.

Analizy zdrowotności nasion udowodniły właściwości ochronne preparatu.

Stwierdzono redukcję niektórych gatunków grzybów patogenicznych, przenoszonych z nasionami m.in. z rodzaju Alternaria, Botrytis, Fusarium, Septoria.
Źródło – Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa Skierniewice.


EM Naturalnie Aktywny dostępny również w zbiornikach o poj. 1000 Litrów.

Zamówienia na większe ilości przyjmujemy tylko telefonicznie lub faksem.

Preparaty EM™ zawierają całkowicie naturalne i stosowane od wieków mikroorganizmy.

Technologia Efektywnych Mikroorganizmów ma zastosowanie w:
1. W ochronie środowiska
• * rewitalizacja wody
• * oczyszczanie akwenów i cieków wodnych
• * oczyszczanie powietrza
• * zapobieganie zjawiskom epidemiologicznych po  powodziach, podtopieniach, zatruciu gleby


2. W rolnictwie
•- regeneracja gleb
•- produkcja roślinna
•- produkcja zwierzęca
•- przemysł rolno-spożywczy
•- przechowalnictwo - warzywa, owoce, etc.


3. W gospodarstwie domowym
•dom - utrzymanie czystości bez chemii
•ogród przydomowy
•szambo - likwidacja smrodu
•oczyszczalnia ścieków - rozkład masy organicznej
•warzywniak

WIĘCEJ INFORMACJ  I KONSULTACJE  SŁAWOMR CHMIEL    tel.  0602 622-328; Kup teraz

1 Czym są Efektywne Mikroorganizmy

Zjawisko EM można definiować na dwa sposoby: jako występującą w przyrodzie różnorodność efektywnych mikroorganizmów odpowiedzialnych za równowagę biologiczną ekosytemu lub jako naśladujące i wzmacniające to współdziałanie, mieszane hodowle kultur bakeryjnych, wprowadzane do agro lub eko- systemu w celu przyspieszenia procesów jego biologicznej regeneracji np. procesów prochnicotwórczych w glebie.

2. Gdzie narodziła się technologia EM?
Naukowcy zajmujący się problemami rolnictwa od dziesiątków lat dyskutowali na temat zaszczepiania gleby pożytecznymi mikroorganizmami w celu stworzenia korzystniejszego środowiska mikrobiologicznego do uprawy roślin. Jednakże sama technologia i jej praktyczne zastosowanie zostały opracowane przez Prof.Teruo Higę z Uniwersytetu Ryukyus w Okinawie (Japonia).

3. Czy receptury preparatów EM zawierają egzotyczne lub genetycznie modyfikowane gatunki mikroorganizmów?

Nie, receptury EM nie zawierają egzotycznych ani modyfikowanych genetycznie gatunków mikroorganizmów, a jedynie te, które występują naturalnie w danym środowisku na kuli ziemskiej.

4. Skoro receptury preparatów EM zawierają tylko te gatunki mikroorganizmów, które naturalnie występują w danym środowisku, w czym tkwi tajemnica ich skuteczności?

Skuteczność EM opiera się na działaniu mikroorganizmów, które mogą koegzystować w mieszanych hodowlach i są ze sobą fizjologicznie kompatybilne. Gdy takie mieszane hodowle są wszczepiane z powrotem do ich naturalnego środowiska, okazuje się, że pożyteczne działanie składających się na nie szczepów, jest znacznie wzmocnione dzięki efektowi synergii.

5.Jakie mikroorganizmy są zawarte w preparatach EM?
Preparaty EM zawierają mieszankę różnych koegzystujących ze sobą mikroorganizmów. Główne rodziny to: bakterie kwasu mlekowego, bakterie fotosyntetyzujące i drożdże.

6.Co osiągamy stosując EM w uprawach rolniczych?
Udokumentowane doświadczenia naukowe dowodzą, że kultury EM potrafią:
niwelować pochodzące z gleby patogeny;

przyspieszać rozkład odpadków i szczątków organicznych;

zwiększać dostępność odżywczych składników mineralnych i przydatnych związków organicznych;

zwiększać aktywność pożytecznych mikroorganizmów;

wiązać azot atmosferyczny;

zmniejszać potrzebę stosowania nawozów sztucznych i pestycydów.

Kultury EM w pewien sposób naśladują efekt płodozmianu, który polega na przemiennej uprawie różnych gatunków roślin na danym obszarze, co owocuje regeneracją kultur pożytecznych mikroorganizmów żyjących w glebie.

7.Czy kultury EM są w stanie poprawić jakość odpadków organicznych?
Tak,- kultury EM są używane z dobrym skutkiem do szczepienia odpadków zarówno w gospodarstwach rolnych jak i w miastach. Likwidują one nieprzyjemne zapachy i przyspieszają procesy oczyszczania ścieków. Z sukcesem stosuje się kultury EM jako szczepionkę w kompostowaniu różnorakich odpadków organicznych.

8. Czy kultury EM działają w każdym typie gleby i przy uprawie wszystkich gatunków roślin?
Badania nad zastosowaniem EM zostały przeprowadzone na wielu różnych typach gleb i roślin, w bardzo zróżnicowanych warunkach ekologiczno-rolniczych. Rezultaty wykazały, że w większości przypadków użycie preparatów EM dało pozytywne rezultaty. Przy czym należy pamiętać, że proces regeneracji gleb jest procesem długotrwałym i może trwać kilka okresów wegetacyjnych.


9. Czy technologia EM może być uważana za substytut innych metod gospodarowania glebą?
Nie, EM nie jest substytutem innych metod gospodarowania glebą. Ta technologia wspomaga opymalizowanie najlepszych metod gospodarowania glebą, takich jak płodozmian, użycie organicznych ulepszaczy, uprawa konserwująca, recykling resztek plonów i biokontrola szkodników. Poprzez właściwe stosowanie preparatów EM można znacząco wzmocnić pożyteczne efekty powyższych działań. Dzięki użyciu technologii EM poprawia się wielkość i jakość plonów, żyzność i produktywność gleby oraz zmniejsza się potrzeba stosowania nawozów sztucznych i pestycydów.

10.Czy technologia EM posiada atesty dopuszczające jej użycie w uprawach organicznych?
Szczepionki mikrobiologiczne zazwyczaj znajdują się na listach preparatów dopuszczonych do użytku przez organy atestujące - IUNG Puławy, PZH, ma dopuszczenie do stosowanie w rolnictwie ekologicznym EM jest międzynarodową marką i wszystkie produkty spod tego znaku posiadają stosowne certyfikaty

Przejdź do sklepu