Nagrody

Aktualności

Nagroda na XXIX Targach Bliżej Zdrowia Bliżej Natury
8 marca na XXIX Targach Bliżej Zdrowia Bliżej Natury w KATOWICACH
otrzymalismy za nasze produkty nagrodę główną targów Drzewko Życia
wiecej

 

Nowości

SAMOPSZA

CHARAKTERYSTYKA
-Samopsza charakteryzuje się przeciętnie największym udziałem kwasów nienasyconych, które stanowią ok.83% sumy wszystkich kwasów.
-Samopsza charakteryzuje się bogatszym w porównaniu do pszenicy zwyczajnej i orkiszu składem mikro- i makroelementów, zwłaszcza Mg, Fe, Zn, Mn.
-Samopsza posiada kilkukrotnie wyższą zawartość karotenoidów, w szczególności luteiny i zeaksantyny, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie oka ludzkiego.
-Zawiera bardzo dużo białka, które charakteryzuje się korzystnym składem aminokwasowym dzięki większemu udziałowi aminokwasów egzogennych takich jak fenyloalanina, tyrozyna, metionina oraz izoleucyna.

-Charakteryzuje się doskonałym składem kwasów tłuszczowych, gdyż dominują kwasy C18:2, C18:1 i C 16:0, stanowiące średnio 95% sumy wszystkich kwasów.

-Gliadyny zawarte w glutenie samopszy wykazują niską toksyczność co stwarza potencjalną możliwość
stosowania w diecie osób cierpiących na nietolerancję glutenu.

Kup TERAZ

Nowy punkt sprzedaży: "ZAGRODA u CHMIELA"

Kalinówka 178  21-040 Świdnik

mapka_dojazdu_zenszen_Kalinowka

RZETELNA FIRMA


Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php/p52/lib/php/templates.php) is not within the allowed path(s): (/home/mdcom/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/mdcom/domains/zenszen.com.pl/public_html/templates/siteground-j15-71/index.php on line 54

Zrób - to sam: Napój fermentowany, probiotyczny na bazie pożytecznych mikroorganizmów i żeńszenia. Miodowa żeńszeniówka z mnóstwem pożytecznych bakterii ku pokrzepieniu ciała serca i umysłu.

„Kto żeńszeniówkę pije – ten długo i zdrowo żyje”

Żeńszeń i miód to prastare i sprawdzone składniki wielu kuracji regenerujących organizm. Poddane fermentacji tworzą orzeźwiający i zdrowy napój. Polecane szczególnie w okresie wiosennym i jesiennym gdy wzrasta zapotrzebowanie na witaminy i minerały.

Żeńszeniówka zawiera żywe kultury bakterii i dzięki żeńszeniowi posiada właściwości energetyzujące. Poprawia też pracę układu trawiennego. Najlepiej smakuje schłodzona, rano sama lub w proporcji 1/4 szklanki Żeńszeniówka i tyle samo wody nie gazowanej.

Wieczorem zaś pita rozbudza umysł i namiętności…

Szczególnie korzystne jest zażywanie żeńszenia w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego, obniżonej zdolności koncentracji, w czasie rekonwalescencji, zmniejszonej witalności i wzmożonym wysiłki fizycznym.

Z zielnika  Chińskiego 2000 lat p.n.Ch: Żeń-szeń ożywia pięć żywiołów:

 

  • Uspokaja ducha – Zagasza emocje – Łagodzi zapalczywość
  • Pozwala przyjmować z godnością niepokój tego świata
  • Rozjaśnia oczy oraz umysł i sprzyja mądrym wyborom

zakup 1 butelki 0,5 l - 25 zł

kuracja na miesiąc  3 butelki - 75 zł

kuracja miesięczna wzmocniona  6 butelek  150 zł

kup teraz - przejdź do sklepu

Kurację nie powinna trwać dłużej niż 2-3 miesiące. Według medycyny Chińskiej profilaktycznie kurację żeńszeniową robimy dwa trzy razy w roku. W przypadkach chorobowych żeń-szeń możemy używać częściej niż 3 razy i większych dawkach Po 3miesiecznej kuracji należy zrobić przerwę co najmniej miesiąc.

 

Żeńszeń jest bezpiecznym ziołem jakkolwiek działanie może być inne u każdej osoby. Kuracji żeńszeniowej nie stosować u dzieci, kobiet w ciąży, podczas kuracji hormonalnych. Przed stosowaniem zapoznać się z przeciwwskazaniami.