Nagrody

Aktualności

Nagroda na XXIX Targach Bliżej Zdrowia Bliżej Natury
8 marca na XXIX Targach Bliżej Zdrowia Bliżej Natury w KATOWICACH
otrzymalismy za nasze produkty nagrodę główną targów Drzewko Życia
wiecej

 

Nowości

SAMOPSZA

CHARAKTERYSTYKA
-Samopsza charakteryzuje się przeciętnie największym udziałem kwasów nienasyconych, które stanowią ok.83% sumy wszystkich kwasów.
-Samopsza charakteryzuje się bogatszym w porównaniu do pszenicy zwyczajnej i orkiszu składem mikro- i makroelementów, zwłaszcza Mg, Fe, Zn, Mn.
-Samopsza posiada kilkukrotnie wyższą zawartość karotenoidów, w szczególności luteiny i zeaksantyny, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie oka ludzkiego.
-Zawiera bardzo dużo białka, które charakteryzuje się korzystnym składem aminokwasowym dzięki większemu udziałowi aminokwasów egzogennych takich jak fenyloalanina, tyrozyna, metionina oraz izoleucyna.

-Charakteryzuje się doskonałym składem kwasów tłuszczowych, gdyż dominują kwasy C18:2, C18:1 i C 16:0, stanowiące średnio 95% sumy wszystkich kwasów.

-Gliadyny zawarte w glutenie samopszy wykazują niską toksyczność co stwarza potencjalną możliwość
stosowania w diecie osób cierpiących na nietolerancję glutenu.

Kup TERAZ

Nowy punkt sprzedaży: "ZAGRODA u CHMIELA"

Kalinówka 178  21-040 Świdnik

mapka_dojazdu_zenszen_Kalinowka

RZETELNA FIRMA


Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php/p52/lib/php/templates.php) is not within the allowed path(s): (/home/mdcom/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/mdcom/domains/zenszen.com.pl/public_html/templates/siteground-j15-71/index.php on line 54

Napój fermentowany, probiotyczny na bazie pożytecznych mikroorganizmów. Miodowa żeńszeniówka z mnóstwem pożytecznych bakterii ku pokrzepieniu ciała serca i umysłu. „Kto żeńszeniówkę pije – ten długo i zdrowo żyje” Pojemność 500ml Wystarca na 5-10 dni. "Zrób to sam"

„Kto żeńszeniówkę pije – ten długo i zdrowo żyje”


Żeńszeń i miód to prastare i sprawdzone  składniki wielu kuracji  regenerujących organizm.  Poddane fermentacji tworzą  orzeźwiający i zdrowy napój. Polecane szczególnie w okresie wiosennym i jesiennym  gdy wzrasta zapotrzebowanie  na witaminy i minerały.

Żeńszeniówka zawiera żywe kultury bakterii i dzięki żeńszeniowi posiada właściwości energetyzujące.  Poprawia też pracę układu trawiennego. Najlepiej smakuje schłodzona, rano  sama lub  w proporcji 1/4 szklanki  Żeńszeniówka i tyle samo wody  nie gazowanej.

Wieczorem zaś pita  rozbudza  umysł i namiętności…alt

Szczególnie korzystne jest zażywanie żeńszenia  w stanach  wyczerpania fizycznego i psychicznego, obniżonej zdolności koncentracji, w czasie rekonwalescencji, zmniejszonej witalności i wzmożonym wysiłki fizycznym.

 Z zielnika  Chińskiego 2000 lat p.n.Ch:         Żeń-szeń ożywia pięć żywiołów:

  • Uspokaja ducha  – Zagasza emocje – Łagodzi zapalczywość

  • Pozwala przyjmować z godnością  niepokój tego świata

  • Rozjaśnia oczy oraz umysł i sprzyja mądrym wyborom

Kurację  nie powinna  trwać dłużej niż 2-3 miesiące.  Według medycyny Chińskiej profilaktycznie kurację żeńszeniową robimy dwa trzy razy w roku. W przypadkach chorobowych  żeń-szeń możemy używać częściej niż 3 razy i większych dawkach Po 3miesiecznej kuracji należy zrobić przerwę co najmniej miesiąc.

Żeńszeń jest bezpiecznym ziołem jakkolwiek działanie może być inne u każdej osoby. Kuracji żeńszeniowej nie stosować u dzieci, kobiet w ciąży, podczas kuracji hormonalnych. Przed stosowaniem zapoznać się z przeciwwskazaniami.