Nagrody

Aktualności

Nagroda na XXIX Targach Bliżej Zdrowia Bliżej Natury
8 marca na XXIX Targach Bliżej Zdrowia Bliżej Natury w KATOWICACH
otrzymalismy za nasze produkty nagrodę główną targów Drzewko Życia
wiecej

 

Nowości

SAMOPSZA

CHARAKTERYSTYKA
-Samopsza charakteryzuje się przeciętnie największym udziałem kwasów nienasyconych, które stanowią ok.83% sumy wszystkich kwasów.
-Samopsza charakteryzuje się bogatszym w porównaniu do pszenicy zwyczajnej i orkiszu składem mikro- i makroelementów, zwłaszcza Mg, Fe, Zn, Mn.
-Samopsza posiada kilkukrotnie wyższą zawartość karotenoidów, w szczególności luteiny i zeaksantyny, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie oka ludzkiego.
-Zawiera bardzo dużo białka, które charakteryzuje się korzystnym składem aminokwasowym dzięki większemu udziałowi aminokwasów egzogennych takich jak fenyloalanina, tyrozyna, metionina oraz izoleucyna.

-Charakteryzuje się doskonałym składem kwasów tłuszczowych, gdyż dominują kwasy C18:2, C18:1 i C 16:0, stanowiące średnio 95% sumy wszystkich kwasów.

-Gliadyny zawarte w glutenie samopszy wykazują niską toksyczność co stwarza potencjalną możliwość
stosowania w diecie osób cierpiących na nietolerancję glutenu.

Kup TERAZ

Nowy punkt sprzedaży: "ZAGRODA u CHMIELA"

Kalinówka 178  21-040 Świdnik

mapka_dojazdu_zenszen_Kalinowka

RZETELNA FIRMA


Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php/p52/lib/php/templates.php) is not within the allowed path(s): (/home/mdcom/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/mdcom/domains/zenszen.com.pl/public_html/templates/siteground-j15-71/index.php on line 54

Uprawa ŻEŃ-SZENIA

Szanowni Państwo!

jagody

Zajmuję się uprawą żeń-szenia amerykańskiego (Panax quinquefolium L.) w Polsce już przeszło 18 lat.
Moja plantacja to jedyna polska produkcyjna uprawa tej rośliny.

Dlatego też chciałbym również i Państwa zainteresować uprawą i stosowaniem żeń-szenia, poniżej znajdą Państwo krótkie informacje na temat uprawy i możliwości nabycia sadzonek tej wspaniałej rośliny.
kup teraz


dąniczka

Sadzonki można zamówić u mnie, poprzez e-mail, telefonicznie, listownie
Sadzonki wysyłam pocztą, opłata za zaliczeniem pocztowym przy odbiorze przesyłki.
kup teraz -przejdź do sklepusadząnki

Wysyłki realizuję w okresie jesiennym - od września, po zakończeniu wegetacji i całkowitym zaschnięciu części nadziemnych żeń-szenia do początku maja. To jest początku ruszenia wegetacji. W tych okresach żeń-szeń znajduje się w stanie bezlistnym, co umożliwia bezpieczną wysyłkę żywych korzeni w specjalnie zabezpieczonej paczce.
kup teraz


plantacja

Można również przyjechać bezpośrednio do mnie na plantację i zakupić sadzonki rosnące w doniczkach (maj - sierpień), a następnie wysadzić je na działkę lub do dużej doniczki.
kup teraz

POLECAM sadzonki 2 i 3 letnie jako rośliny większe i silniejsze. Są okazalsze i rodzą nasiona od 10- do 30 szt.

Wysyłam również rośliny żeńszenia z doniczkami.

Cena jest wyższa o 5 zł /szt.

Koszt przesyłki na specjalnych warunkach wynosi :

Wymagana jest przedpałta 100% wartości zamówionych roślin + koszt przesyłki

( nie ma opcji pobrania przy odbiorze)

dąniczka

Obok trzy rośliny z podwójnymi pędami w jednej doniczce
kup teraz

W sprzedaży posiadam sadzonki roczne, dwuletnie, trzyletnie, czteroletnie oraz stratyfikowane nasiona.

CENY SADZONEK ŻEŃ-SZENIA

- Cena jednorocznej sadzonki, wraz z instrukcją uprawy - 19 zł.kup teraz -przejdź do sklepu

- Cena dwuletniej sadzonki, wraz z instrukcją uprawy - 28 zł.  szt. kup teraz -przejdź do sklepu

- Sadzonki 3- letnie: cena 35 zł/szt. kup teraz -przejdź do sklepu

Sadzonka 4 -letnia 55zł /szt.
kup teraz -przejdź do sklepu


przejść do sklepu...


NASIONA ŻEŃ-SZENIA stratyfikowane 3zł/szt.
minimalne zamówienie 10szt.

Promocja 30 szt. - za 70.00 zł

O ile zamówienie Państwa wyniesie powyżej 100 szt - cena do negocjacji.

kup teraz

Zamówienia realizuję według ich kolejności, posiadam ograniczoną ilość sadzonek.
Sadzonki po otrzymaniu mogą być przechowywane w piasku w chłodnej piwnicy przez okres kilku dni.

Polecam sadzonk 2 i 3-letnie są większe, silniejsze i rodzą nasiona.

CHARAKTERYSTYKA I WYMAGANIA

Żeń-szeń jest wieloletnią byliną z rodziny araliowatych (Araliaceae), okres wegetacji trwa od początku maja do przełomu sierpnia/września. Zimuje sam korzeń w ziemi; roślina jest odporna na niskie temperatury - wytrzymuje do - 30 st.Cel.

Naturalnie żeń-szeń rośnie w lesie i podobne warunki należy stworzyć mu w uprawie. Stanowisko dla żeń-szenia musi być osłonięte od silnych wiatrów i dobrze ocienione - jeden dzień bezpośredniego światła slonecznego zabija roślinę! Idealna gleba: żyzna, zasobna w składniki pokarmowa, przewiewna o przepuszczalnym podłożu (nie znosi stojącej w podlożu wody), odczyn słabo kwaśny (5,5 - 6,5). Gleba powinna być okryta ściółką.

Żeń-szeń rozmnażamy jedynie z nasion, nie jest możliwe rozmnażanie wegetatywne - np. przez podzial korzeni! Pierwsze nasiona pojawiają się na 2 i 3-letnim żeńszeniu, są jednak bardzo słabej jakości. Dobre nasiona rodzą rośliny 4 - 5 letnie i starsze. Przed siewem nasiona należy na około rok poddać procesowi stratyfikacji.

Zeń-szeń osiąga dojrzałość i właściwości lecznicze dopiero w 4-5 roku wegetacji, wtedy można pozyskiwać korzenie dla celów leczniczych. Wykopanie korzenia równa się likwidacji rośliny!

Jak widać uprawa żeń-szenia jest dość długa i trudna, daje jednak bardzo wiele satysfakcji i korzyści. Posiadanie okazu żeń-szenia będzie powodem do dumy dla każdego kolekcjonera roślin, Chińczycy zaś twierdzą, iż sama jego obecność w ogrodzie lub domu stwarza dobrą aurę.

Kompletny pakiet materiałów zawierający książkę "Uprawa żeń-szenia w Polsce" na podstawie doświadczeń na mojej plantacji, kompleksową informację o warunkach zbytu i kosztach związanych z rozpoczęciem uprawy . . Tam znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje na temat uprawy żeń-szenia. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania - proszę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ze mną.
Jeżeli by Państwo chcieli otrzymać sadzonki drogą pocztową w terminie jesiennym lub wiosennym - proszę o szybkie złożenie zamówienia.

Pozdrawiam

Sławomir Chmiel

kup teraz -przejdź do sklepu