Nagrody

Aktualności

Nagroda na XXIX Targach Bliżej Zdrowia Bliżej Natury
8 marca na XXIX Targach Bliżej Zdrowia Bliżej Natury w KATOWICACH
otrzymalismy za nasze produkty nagrodę główną targów Drzewko Życia
wiecej

 

Nowości

SAMOPSZA

CHARAKTERYSTYKA
-Samopsza charakteryzuje się przeciętnie największym udziałem kwasów nienasyconych, które stanowią ok.83% sumy wszystkich kwasów.
-Samopsza charakteryzuje się bogatszym w porównaniu do pszenicy zwyczajnej i orkiszu składem mikro- i makroelementów, zwłaszcza Mg, Fe, Zn, Mn.
-Samopsza posiada kilkukrotnie wyższą zawartość karotenoidów, w szczególności luteiny i zeaksantyny, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie oka ludzkiego.
-Zawiera bardzo dużo białka, które charakteryzuje się korzystnym składem aminokwasowym dzięki większemu udziałowi aminokwasów egzogennych takich jak fenyloalanina, tyrozyna, metionina oraz izoleucyna.

-Charakteryzuje się doskonałym składem kwasów tłuszczowych, gdyż dominują kwasy C18:2, C18:1 i C 16:0, stanowiące średnio 95% sumy wszystkich kwasów.

-Gliadyny zawarte w glutenie samopszy wykazują niską toksyczność co stwarza potencjalną możliwość
stosowania w diecie osób cierpiących na nietolerancję glutenu.

Kup TERAZ

Nowy punkt sprzedaży: "ZAGRODA u CHMIELA"

Kalinówka 178  21-040 Świdnik

mapka_dojazdu_zenszen_Kalinowka

RZETELNA FIRMA


Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php/p52/lib/php/templates.php) is not within the allowed path(s): (/home/mdcom/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/mdcom/domains/zenszen.com.pl/public_html/templates/siteground-j15-71/index.php on line 54

Tajemnice Żeń-szenia - czyli

jak używać Korzenia Życia

zenszen-zucie zenszen-sredni
KUP TERAZ

Stałe używanie tej fascynującej rośliny zapewnia w długim okresie dobre zdrowie, wspaniałe samopoczucie i długie lata życia.

Najprostszą i zarazem najskuteczniejszą formą używania żeń-szenia jest żucie świeżych lub wysuszonych korzeni w zalecanych poniżej dawkach. Żujemy a następnie połykamy. Żucie jest to pierwszy etap trawienia im lepiej wymieszamy ze śliną i dokładnej przeżujemy tym lepiej nasz układ pokarmowy wykorzysta właściwości żeńszenia.

Średnio dawka 1-4 gramy korzenia żeń-szenia jest zalecaną dawką w „KURACJI ŻEŃ-SZENIOWEJ”. Ta ilość może być podzielona na dwie dawki, gdy używamy więcej niż 2 gram dziennie, połowę rano a drugą po południu Najlepiej jest zażywać żeń-szeń pomiędzy posiłkami. W czasie już istniejącej choroby dla uzyskania szybszych efektów, dawkę żeń-szenia możemy zwiększyć maksymalnie do 4 gram dziennie.

Kuracja żeńszeniowa , tak jak każda kuracja ziołowa powinna trwać minimum miesiąc. Jednak nie powinniśmy używać żeńszenia dłużej niż 3 miesiące w ciągu jednej kuracji. Po tym okresie należy zrobić przerwę na co najmniej miesiąc.

Profilaktycznie możemy zażywać zenszen w każdym okresie. Tradycyjna medycyna chińska (która ma największe doświadczenie w tym zakresie) zaleca stosowanie żeńszenia okresie jesień, zima , wiosna, czyli w okresie kiedy nasz organizm jest najbardziej narażony na osłabienie czy trudne warunki atmosferyczne.